Current track

Title

Artist

Current show

Background

“Можда“ е новата балада на Жељко Самарџиќ

Written by on 28/01/2020

Вечниот романтичар, едниствениот Жељко Самарџиќ објави нова песна, одличната балада “Можда“. Музиката и текстот се на Драган Брајовиќ, додека аранжманот е на Мирослав Столица. За песнава е снимен и спот кој го имате во прилог. Уживајте во уште една убава балада.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *