Current track

Title

Artist

Current show

Background

Тајзи ја објави новата песна “Сине мој“

Written by on 23/01/2020

Драган Величковски, попознат кај балканската публика како “Tyzee“ ја објави новата песна “Сине мој“ на која се јавува како автор на музиката и текстот, додека аранжманот и мастерингот се на Лазар Цветковски. Спотот е дело на Даниел Јовески. Одлична песна со текст кој го опишува суровото секојдневие во кое живееме и со кое ќе се соочат нашите синови и ќерки. Целата реална приказна во која има корисна порака е овековечена во спотот кој препорачуваме да го погледнете во прилог.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *