Current track

Title

Artist

Background

Тијана промовираше нова балада

Written by on 04/02/2021

Популарната македонско-српска пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ ја промовираше својата нова песна, баладата “Слепа љубав“. Според изведбата и емоциите во неа, песнава е доказ дека на Тијана повеќе и лежат баладите. Текстот е на Срџан Лазиќ и Дејан Ивановиќ додека аранжманот е на Горан Ковачиќ во чие студио е и снимена. Спотот го доловива секој збор и секоја емоција, затоа Ви го препорачуваме да го погледнете.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *