Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Слаткар ја промовираше “Шар Планина“

Written by on јули 3, 2020

Најновата песна на Слаткаристика, “Шар Планина“ е препев на познатата народна песна во хип хоп стил. Како и за сите претходни за песнава е снимен спот кој го имате во прилог, Текстот е на Слаткар, додека музиката и мастерингот се на Иван Јованов Iwayo во чие студио е снимена. Погледнете и послушнете.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *