Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Пантера“ е новата песна на Саша Ковачевиќ

Written by on мај 11, 2020

Популарниот српски и балкански поп пејач Саша Ковачевиќ ја промовираше новата песна “Пантера“. Песна во негов препознатлив стил со латино ритам. Во најава се уште три нови песни “Она“, “Моја малена“ и “Афера“ кои следниве денови ќе бидат промовирани. За сите песни се снимени и високобуџетни спотови, повеќето во Јужна Америка. Песната “Пантера“ има и шпанска верзија. Во прилог спотот за песната и најавното видео за останатите песни.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *