Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Саша Ковачевиќ ја објави “Моја малена“

Written by on мај 16, 2020

После песната “Пантера“ која е во побрз латино поп ритам, Саша Ковачевиќ ја објави втората песна од најавените четири, латино баладата “Моја малена“. Проектот од четири песни се вика “Метаморфоза“ и истиот е најава за новиот албум. Во прилог е спотот од песнава. Погледнете и послушајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *