Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Правила игре“ ја објавија “Усне од шечера“

Written by on мај 11, 2020

Хрватската поп група “Правила игре“ полека но сигурно се наметнува на хрватската и на балканската музичка сцена. Харзиматичните момци препознатливи по квалитетните живи свирки ја промовираа својата нова песна “Усне од шечера“. Одлична мелодија и текст преку кои испраќаат одлична порака до слушателите. Видео спотот е одлично адаптиран на текстот и приказната во песната. Препорачуваме да го погледнете во прилог.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *