Current track

Title

Artist

Background

Дино Мерлин и Сенидах ја промовираа “Доџи“

Written by on 02/01/2021

На 31 декември 2020 година на новогодишниот концерт на Дино Мерлин беше објавена и промовирана неговата нова песна “Доџи“ која е дует со популарната босанска трап артистка Сенидах. Одлична певлива песна во модерен ритам која освојува на прво слушање. Музиката и текстот се на Дино, додека аранжманот е на Адис Сирубало. За песната е снимен високобуџетен спот кој го имате во прилог. Ова е најава за новиот албум на Дино кој ќе излезе до крајот на март оваа година. Послушајте и погледнете.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *