Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Златокоса“ е новиот летен хит на Мартинијан

Written by on јули 14, 2020

Познатиот македонски поп пејач Мартинијан Кириловски кој стекна голема балканска популарност со своите одлични изведби во шоуто “Ѕвездите на Гранд“, како и со победата на Макфест ја промовираше неговата нова песна “Златокоса“. Текстот за песната е на Даниела и Никола Хаџи-Тоневски, додека музиката и аранжманот се на Иле Спасев. За “Златокоса“ е снимен спот во режија на Даниел Јовески. Одлична песна која освојува на прво слушање. Погледнете го спотот и уживајте во оваа песна.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *