Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Хит! Марко Кутлиќ “Само нек она сретна је“

Written by on јануари 3, 2020

Оваа песна е дел од неговиот прв соло албум “У капи твоје љубави“ кој го издаде за Хит Рекордс Хрватска и како што вели Марко негова фаворит песна со која ќе се претстави на овогодинешниот загребски фестивал. Во песнава се јавува како автор на музиката и текстот во кој со свои стухови учествуваше и Александар Чубрило. За песнава ќе се снима и спот кој ќе го погледнете наскоро. Во прилог видео со аудио записот на песнава. Послушајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *