Current track

Title

Artist

Current show

Background

“Ноктурно“ е новата песна на Марија Шерифовиќ

Written by on 24/01/2020

Мега популарната балканска поп пејачка Марија Шерифовиќ објави компилација од нејзините најдобри песни на која се најде и нејзината најнова песна, баладата “Ноктурно“. Одлична изведба во нејзин стил, полна со емоција. Текстот на песната е на Јакша Фламенго, музиката на Зденко Руњиќ додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песнава е проследена со одличен спот кој го приложуваме на преглед. Уживајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *