Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Дуго нисам био млад“ е новата песна на Горан Каран

Written by on јули 3, 2020

По подолго време популарниот хрватски и балкански поп пејач Горан Каран објави нова песна “Дуго нисам био млад“ за која сними одличен спот. Музиката и текстот се на Горан Каран, а аранжманот е на Никша Братош. Песната е дел од Сплитскиот фестивал и според многумина истата е потенцијален летен хит. Одличен текст и лесна мелодија која брзо допира да сечие уво. Уживајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *