Current track

Title

Artist

Current show

Background

Новата песна на Јелена Розга е “Свето писмо“

Written by on 28/01/2020

Познатата хрватска поп пејачка Јелена Розга која е позната како поранешна вокалистка на групата Магазин, ја промовираше својата нова песна “Свето писмо“ позади која стои Кроација Рекордс. Музиката е на Тончи Хуљиќ, текстот е на Вјекосава Хуљиќ додека аранжманот е на Дарко Димитров и е снимена во студио Димитрови. Во прилог е спотот за песната кој е наша препорака за преглед. Уживајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *