Current track

Title

Artist

Current show

Background

“Неко није“ е новата песна на Илма Карахмет

Written by on 03/02/2020

Илма Карахмет, девојката која стекна голема популарност во балканското музичко шоу “Фактор Х“ освојувајќи го второто место ја објави својата нова песна, одличната балада “Неко није“. Музиката и текстот се на Бане Опачиќ, додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песната е придружена со видео приказна, спот кој заслужува да се погледне. Да напоменеме дека и претходната песна на Илма “Ништа твоје“ забележа голем успех.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *