Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Кризирам“ е новиот хит на Емина Јаховиќ

Written by on април 9, 2020

Познатата босанска и балканска поп пејачка Емина Јаховиќ ја промовираше својата најнова песна “Кризирам“ за која е снимен спот за “IDJ Videos“ продукција. Песната е во модерен трендовски РМБ ритам и е многу пријатна за слушање. Текстот за песната е на Емина Јаховиќ, додека музиката и аранжманот се на Дарко Димитров во чие студио е снимена. Вистинско освежување за овој период. Погледнете и послушајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *