Current track

Title

Artist

Background

Емина Јаховиќ и Едита снимија одличен дует

Written by on 01/11/2020

Одличниот дует во ретро диско стил “Добро сам“ е новата песна на Емина Јаховиќ и Едита. Одлична песна за која текстот и музиката ги направи Емина додека аранжманот и мастерингот се на Дарко Димитров во чие студио е снимена. Песната доби и видео запис кој е реализиран во познатата српска продуцентска куќа “IDJVideos“. Во глобала одлична песна која препорачуваме да ја послушате. Погледнете го спотот во прилог.