Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Хит! Елементал ја објави “Хеј, сањалице“

Written by on март 9, 2020

По подолга пауза популарната хрватска ска-панк група Елементал ја објави својата нова песна “Хеј, сањалице“ за која снимија спот кој го приложуваме на преглед. Одлична песна со реален текст и мелодија која задоволува сечиј вкус. Групата изјави дека песнава е посветена на сите “сањари“ (сонувачи) кои после се упорно остануваат така. Уживајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *