Current track

Title

Artist

Current show

Background

“Рано моја“ е новата песна на Црвена Јабука

Written by on 03/05/2020

Популарната босанска и балканска рок група Црвена Јабука како дел од најновата компилација “Сарајево – 1985 до 2020“ ја објави новата песна, одличната балада “Рано моја“. За песната е најавен спот откако ќе се излезе од светската криза со пандемијата. Во прилог го нудиме официјалното аудио. Послушајте ја оваа убава балада.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *