Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Музика

Page: 2

Најновата песна на Анастасија Ражњатовиќ се вика “Волим те“. Снимена е во студиото “Димитрови“ кај нашиот најпознат композитор и продуцент Дарко Димитров. Музиката и аранжманот се на Дарко додека текстот е дело на Анастасија, Бењамин Крнетиќ и Милан Лача Радуловиќ. Спотот за песната кој го имате во прилог е дело на видео продукцијата НН Медиа. […]

После успешната балада “Откако си негова“ нашиот популарен поп пејач Владо Јаневски ја објави најновата песна “Недостасуваш“ за која сними и спот кој го нудиме во прилог. Музиката и текстот се на Владо, додека аранжманот е на Никша Братош. Снимена е во НБ Студио Загреб и Ентерпрајз Скопје. Се надеваме дека песнава ќе го задоволи […]

Новите дечки на балканската ТРАП и Хоп сцена Марко и Антонио познати кај помладата популација како “2Бона“ во изминатиов период објавија неколку соло и дуетски песни во кои настапуваат со познати балкански музички истомисленици ја објавија својата нова песна “Џокер“, која според нас е нивна најдобра до моментов. Иван Јованов Iwayo го направи аранжманот и […]

По подолга пауза популарната хрватска ска-панк група Елементал ја објави својата нова песна “Хеј, сањалице“ за која снимија спот кој го приложуваме на преглед. Одлична песна со реален текст и мелодија која задоволува сечиј вкус. Групата изјави дека песнава е посветена на сите “сањари“ (сонувачи) кои после се упорно остануваат така. Уживајте.

Ќерката на познатата фолк пејачка Цеца, Анастасија Ражњатовиќ ја објави својата нова, трета песна по ред која е снимена во студио “Димитрови“ кај нашиот познат продуцент и композитор Дарко Димитров. Насловот е “Хероина“ и за неа е изработен анимиран спот кој го имате во прилог. Текстот е на триото: Бенјамин, Анастасија и на Милан Лача, […]

Новиот студиски албум на познатата српска и балканска поп пејачка Александра Радовиќ се вика “Предворје живота“. Официјалната промоција и пуштање во продажба се случија на денот на виното и љубовта 14 февруари 2020 година. На албумот има 9 композиции од кои 6 нови, досега неслушнати. Целосно е снимен во студиото Long Play на Махир Сарихоџиќ […]

Илма Карахмет, девојката која стекна голема популарност во балканското музичко шоу “Фактор Х“ освојувајќи го второто место ја објави својата нова песна, одличната балада “Неко није“. Музиката и текстот се на Бане Опачиќ, додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песната е придружена со видео приказна, спот кој заслужува да се погледне. Да напоменеме дека и […]

Познатата хрватска поп пејачка Јелена Розга која е позната како поранешна вокалистка на групата Магазин, ја промовираше својата нова песна “Свето писмо“ позади која стои Кроација Рекордс. Музиката е на Тончи Хуљиќ, текстот е на Вјекосава Хуљиќ додека аранжманот е на Дарко Димитров и е снимена во студио Димитрови. Во прилог е спотот за песната […]

Вечниот романтичар, едниствениот Жељко Самарџиќ објави нова песна, одличната балада “Можда“. Музиката и текстот се на Драган Брајовиќ, додека аранжманот е на Мирослав Столица. За песнава е снимен и спот кој го имате во прилог. Уживајте во уште една убава балада.

Мега популарната балканска поп пејачка Марија Шерифовиќ објави компилација од нејзините најдобри песни на која се најде и нејзината најнова песна, баладата “Ноктурно“. Одлична изведба во нејзин стил, полна со емоција. Текстот на песната е на Јакша Фламенго, музиката на Зденко Руњиќ додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песнава е проследена со одличен спот кој […]