Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Музика

Познатиот хрватски поп бенд “Буџење“ ја промовираше својата нова песна, баладата “Роним на дах“. Песната е најава за нивниот нов албум и за истата е снимен спот кој го приложуваме на прегред. Уживајте во уште еден потенцијален хит

Популарната Сенида Хајдарпашиќ попозната како Сенидах ја промовираше својата нова песна “Пијеш“ која е објавена недела дена после актуелната “Ко је“. Сенида направи голем бум на балканската трап музичка сцена со нејзината прва песна “Мишичи“. Доколку сте љубители на овој музики стил во приилог се двата спота за двете нови песни на Сенида.

После песната “Пантера“ која е во побрз латино поп ритам, Саша Ковачевиќ ја објави втората песна од најавените четири, латино баладата “Моја малена“. Проектот од четири песни се вика “Метаморфоза“ и истиот е најава за новиот албум. Во прилог е спотот од песнава. Погледнете и послушајте.

Популарниот српски и балкански поп пејач Саша Ковачевиќ ја промовираше новата песна “Пантера“. Песна во негов препознатлив стил со латино ритам. Во најава се уште три нови песни “Она“, “Моја малена“ и “Афера“ кои следниве денови ќе бидат промовирани. За сите песни се снимени и високобуџетни спотови, повеќето во Јужна Америка. Песната “Пантера“ има и […]

Анастасија е решена да тргне по стапките на својата мајка и да направи балканска кариера во својот музички жанр. Таа ја пртетстави својата нова четврта песна по ред, модерената балада “Промашена“. Песната е снимена во студиото Димитрови кај нашиот најпознат продуцент и композитор Дарко Димитров. Текстот е на Александра Милутиновиќ додека музиката и аранжманот се […]

Хрватската поп група “Правила игре“ полека но сигурно се наметнува на хрватската и на балканската музичка сцена. Харзиматичните момци препознатливи по квалитетните живи свирки ја промовираа својата нова песна “Усне од шечера“. Одлична мелодија и текст преку кои испраќаат одлична порака до слушателите. Видео спотот е одлично адаптиран на текстот и приказната во песната. Препорачуваме […]

Популарната босанска и балканска рок група Црвена Јабука како дел од најновата компилација “Сарајево – 1985 до 2020“ ја објави новата песна, одличната балада “Рано моја“. За песната е најавен спот откако ќе се излезе од светската криза со пандемијата. Во прилог го нудиме официјалното аудио. Послушајте ја оваа убава балада.

Познатата босанска и балканска поп пејачка Емина Јаховиќ ја промовираше својата најнова песна “Кризирам“ за која е снимен спот за “IDJ Videos“ продукција. Песната е во модерен трендовски РМБ ритам и е многу пријатна за слушање. Текстот за песната е на Емина Јаховиќ, додека музиката и аранжманот се на Дарко Димитров во чие студио е […]

Најновата песна на Анастасија Ражњатовиќ се вика “Волим те“. Снимена е во студиото “Димитрови“ кај нашиот најпознат композитор и продуцент Дарко Димитров. Музиката и аранжманот се на Дарко додека текстот е дело на Анастасија, Бењамин Крнетиќ и Милан Лача Радуловиќ. Спотот за песната кој го имате во прилог е дело на видео продукцијата НН Медиа. […]

После успешната балада “Откако си негова“ нашиот популарен поп пејач Владо Јаневски ја објави најновата песна “Недостасуваш“ за која сними и спот кој го нудиме во прилог. Музиката и текстот се на Владо, додека аранжманот е на Никша Братош. Снимена е во НБ Студио Загреб и Ентерпрајз Скопје. Се надеваме дека песнава ќе го задоволи […]