Current track

Title

Artist

Background

Нова песна на Борис Новковиќ

Written by on 13/03/2021

Новата песна на популарниот хрватски поп-рок изведувач Борис Новковиќ се вика “Пун мјесец ти и ја“. Препознатлив стил со лесна мелодија и убав текст. Песна која освојува на прво слушање. Текстот и музиката се на Борис додека аранжманот и продукцијата се на Хрвоје Прскало. Издание зад кое стои познатата хрватска продукција Кроација рекордс. Ви препорачуваме да ја преслушате и да го погледнете спотот за песната кој го имате во прилог.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *