Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Анџело ја промовираше “Убила си анџела“

Written by on јануари 3, 2020

Најновото музичко остварување на хрватскиот поп пејач Анџело се вика “Убила си анџела“. Ова е негова втора песна во соло кариерата и истата е снимена за Кроација Рекордс. Музиката е на Миро Буљан додека текстот е дело на Ненад Нинчевиќ. Спотот е интересна видео приказна која препорачуваме да ја погледнете во прилог.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *