Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Волим те“ е новата песна на Анастасија

Written by on март 24, 2020

Најновата песна на Анастасија Ражњатовиќ се вика “Волим те“. Снимена е во студиото “Димитрови“ кај нашиот најпознат композитор и продуцент Дарко Димитров. Музиката и аранжманот се на Дарко додека текстот е дело на Анастасија, Бењамин Крнетиќ и Милан Лача Радуловиќ. Спотот за песната кој го имате во прилог е дело на видео продукцијата НН Медиа. Извршен продуцент и издавач на целиот проект е Цеца Мјузик. Во најава е и првиот албум на Анастасија. Послушајте и погледнете.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *