Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Новата песна на Анастасија се вика “Промашена“

Written by on мај 11, 2020

Анастасија е решена да тргне по стапките на својата мајка и да направи балканска кариера во својот музички жанр. Таа ја пртетстави својата нова четврта песна по ред, модерената балада “Промашена“. Песната е снимена во студиото Димитрови кај нашиот најпознат продуцент и композитор Дарко Димитров. Текстот е на Александра Милутиновиќ додека музиката и аранжманот се на Дарко. Во прилог можете да го погледнете спотот. Во најава е нејзиниот прв албум на кој забрзано го работи истата екипа.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *