Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Хероина“ е новата песна на Анастасија Ражњатовиќ

Written by on февруари 27, 2020

Ќерката на познатата фолк пејачка Цеца, Анастасија Ражњатовиќ ја објави својата нова, трета песна по ред која е снимена во студио “Димитрови“ кај нашиот познат продуцент и композитор Дарко Димитров. Насловот е “Хероина“ и за неа е изработен анимиран спот кој го имате во прилог. Текстот е на триото: Бенјамин, Анастасија и на Милан Лача, додека музиката и аранжманот се на Дарко Димитров. Погледнете и послушајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *