Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Александра Радовиќ “Предворје живота“

Written by on февруари 16, 2020

Новиот студиски албум на познатата српска и балканска поп пејачка Александра Радовиќ се вика “Предворје живота“. Официјалната промоција и пуштање во продажба се случија на денот на виното и љубовта 14 февруари 2020 година. На албумот има 9 композиции од кои 6 нови, досега неслушнати. Целосно е снимен во студиото Long Play на Махир Сарихоџиќ во Сараево со кој Александра има успешна соработка. На помоцијата на албумот беа промовирани два спота, за песната “Не хвала“ и за насловната “Предворје живота“, кои ги приложуваме на преглед.

Во целина одличен албум кој препорачуваме да го имате во Вашата домашна фонотека.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *