Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

2Бона ја објавија хит песната “Џокер“

Written by on март 9, 2020

Новите дечки на балканската ТРАП и Хоп сцена Марко и Антонио познати кај помладата популација како “2Бона“ во изминатиов период објавија неколку соло и дуетски песни во кои настапуваат со познати балкански музички истомисленици ја објавија својата нова песна “Џокер“, која според нас е нивна најдобра до моментов. Иван Јованов Iwayo го направи аранжманот и мастерингот, додека музиката и текстот се на момците од групата. Спотот го потпиша Bassivity Digital продукција која го дистрибуира на целиот Балкан. Послушајте и погледнете.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *