Current track

Title

Artist

Background

0

Тијана промовираше нова балада

Популарната македонско-српска пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ ја промовираше својата нова песна, баладата “Слепа љубав“. Според изведбата и емоциите во неа, песнава е доказ дека на Тијана повеќе и лежат баладите. Текстот е на Срџан Лазиќ и Дејан Ивановиќ додека аранжманот е на Горан Ковачиќ во чие студио е и снимена. Спотот го доловива секој […]

0

Нова емотивна балада на Џенан Лончаревиќ

Најновата песна на Џенан Лончаревиќ се вика “Животе душе моје“. Одлична емотивна балада за која е изработен спот во кој е прикажана интересна љубовна приказна. Истиот го имате во прилог за преглед. Песната е комплетно авторско дело на Александра Милутиновиќ. Погледнете и уживајте.

1

Дино Мерлин и Сенидах ја промовираа “Доџи“

На 31 декември 2020 година на новогодишниот концерт на Дино Мерлин беше објавена и промовирана неговата нова песна “Доџи“ која е дует со популарната босанска трап артистка Сенидах. Одлична певлива песна во модерен ритам која освојува на прво слушање. Музиката и текстот се на Дино, додека аранжманот е на Адис Сирубало. За песната е снимен […]

1

Нова песна на “Miyatta”

Нова енергија која носи позитивна мисла ќе почувствувате додека ја преслушувате новата песна на популарната македонска поп-рок изведувачка “Miyatta” која го доби насловот “Маска“. Певлива поп-рок песна која брзо го освојува секој кој ја конзумира. Текстот и музиката се на“Miyatta” додека аранжманот е на Дамир Пух и Наташа Миха кој ги отпеа придружните вокали. Овој […]

0

Нова песна и спот на Борис Новковиќ

Најновото музичко остварување на хрватскиот поп-рок изведувач кој е роден во Сараево, Борис Новковиќ се вика “Динамит“. Убава песна која на прво слушање остава убав впечаток. Текстот и музиката се на Борис додека аранжманот и продукцијата се на Хрвоје Прскало. Песната е издадена за Кроација Рекордс. Во прилог е спотот кој Ви препорачуваме да го […]

Следни Емисии
Петок 05:00

Кој Рано Рани

Балади

Петок 10:00

На Пауза

Хитови

Петок 12:00

Време е За…

Хитови

Петок 14:00

Втора Смена

Хитови

Петок 16:00

Гужва

Хитови

Петок 18:00

Џубокс

Хитови

Петок 20:00

Љубов и Музика

Хитови


Slide

5+2 со Даниел

 • Chart track

  1

  50

  Некогаш ќе помине

  Лара Иванова

 • Chart track

  2

  15

  Ја сам сам што немам тебе

  Хари Мата Хари (Предлог 2)

 • Chart track

  3

  13

  Животе душе моје

  Ценан Лончаревиќ

 • Chart track

  4

  12

  Ја сам таква каква сам

  Корнелија

 • Chart track

  5

  12

  Ријека

  Нина Краљиќ (Предлог 1)

 • Chart track

  6

  11

  Крив

  Санди Ценов (Предлог 2)

 • Chart track

  7

  10

  Моје заувјек

  Амел ЧуриќNow On Air

Кој Рано Рани

Одбрани


Upcoming

Буди го Петелот

Забава, хумор, инфо.


Upcoming

На Пауза

Одбрани


Upcoming

Време е За…

Одбрани


Upcoming

Втора Смена

Одбрани


Upcoming

Гужва

Одбрани