Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Тајзи ја објави новата песна “Сине мој“

Written by on јануари 23, 2020

Драган Величковски, попознат кај балканската публика како “Tyzee“ ја објави новата песна “Сине мој“ на која се јавува како автор на музиката и текстот, додека аранжманот и мастерингот се на Лазар Цветковски. Спотот е дело на Даниел Јовески. Одлична песна со текст кој го опишува суровото секојдневие во кое живееме и со кое ќе се соочат нашите синови и ќерки. Целата реална приказна во која има корисна порака е овековечена во спотот кој препорачуваме да го погледнете во прилог.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *