Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Тешка Индустрија ја објавија “Ново је јутро“

Written by on јануари 12, 2020

Најновата песна на хрватската рок група Тешка Индустрија се вика “Ново је јутро“. Песната е во препознатлив стил на групата, песна со среден ритам со која ќе настапат на овогодинешниот загребски фестивал за забавна музика. Во очекување сме на спотот за песната. До објавата на спотот песната ќе ја слушате само на нашето радио.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *