Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Сергеј Четковиќ ја претстави “25-ти сат“

Written by on декември 21, 2019

На неговата најновата песна “25-ти сат“ Сергеј Четковиќ покрај тоа што се јавува како интерпретатор, се јавува како автор на текстот и музиката, додека аранжманот и мастерингот се на Махир Сарихоџиќ. За песната е снимен и спот кој го приложуваме на преглед. Песнава е новогодишен подарок за неговите фанови. Можеме слободно да кажеме, уште една хит балада во неговата богата ризиница. Погледнете и уќивајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *