Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Среча“ е новитет на Марко Кутлиќ

Written by on септември 4, 2019

Младиот и популарен хрватски поп пејач Марко Кутлиќ бележи одличен напредок откако започна со соло кариера по напуштањето на неговата поранешна група. Овој пат ја промовираше одличната и певлива “Среча“. За песната е снимен спот кој крие одлична приказна. Во меѓувреме забрзано работи на издавање на првиот соло албум кој ќе биде под знакот на Хит Рекордс продукција, Хрватска. Погледнете и послушајте. 

 

Tagged as

Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *