Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Лео ја објави “Реци нешто ал не шути више“

Written by on декември 16, 2019

Новата поп балада на Амир Казиќ попознат како Лео се вика “Реци нешто ал не шути више“. Снимена е за Кроација Рекордс. За песната е направен спот кој го имате во прилог. Препознатлив стил на изведба, песна која има голем потенцијал да биде хит. Во нашиот разговор со Лео дознавме дека работи на уште неколку нови песни и секако на новиот албум кога ќе биде промовиран следната година. Лео ја искористи можноста и им ги честита престојните празници на сите слушатели “Сречан Божиќ и Сречна Нова Година од срца жели Вам Ваш Лео“. Погледнете и послушајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *