Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Бијеле Заставе“ е новиот хит на Кики Рахимовски

Written by on ноември 6, 2019

Се по-познатиот и по-популарен хрватски пејач Кики Рахимовски кој е син на познатиот пејач на “Парни Ваљак“ Аки Рахимовски ја промовираше одличната нова песна “Бијеле заставе“ која е во облик на балада.  За песната е изработен и спот кој препорачуваме да го погледнете.

Tagged as

Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *