Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Да тебе није” е новиот албум на Рибља Чорба

Written by on октомври 1, 2019

Познатата балканска рок група Рибља Чорба го промовираше новиот албум кој е насловен како “Да тебе није“. На истиот има 11 песни во препознатливиот стил на групата. Комплетен автор на текстовите е Бора Џорџевиќ. На промоцијата Бора со многу емоции изјави дека албумот и го посветува на поранешната сопруга. Во прилог видео од настапот во живо каде групата ја изведе за прв пат насловната песна.

Tagged as

Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *