Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

ХИТ! “Ураган“ девојките ја пеат “Фаворито“

Written by on септември 21, 2019

Девојките од српската Поп/РМБ група “Ураган“ ја промовираа својата нова песна “Фаворито“ за која снимија и спот. Одлична песна со модерен призвук која освојува на прво слушање. Групата ја сочинуваат три девојки Ксенија Кнежевиќ, Сања Вучиќ и Ивана Николиќ. Вистинско освежување на балканската поп сцена. Послушајте  и погледнете.

 


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *