Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Зборови“ е новата песна на Дина Јашари

Written by on септември 23, 2019

Најновата песна на Дина за која е снимен спот се вика “Зборови“. Станува за збор за преубава модерна балада со моќен текст која освојува на прво слушање. “Зборови” е едно искрено парче музика чии автори се Дина Јашари и Драги Иванов, кој исто така се погрижи за продукцијата, снимањето, миксот и мастерингот на песната. Видеоспотот е во режија на Милена Манева и Ведран Манев, а зад снимањето и монтажата на истиот стојат Били Дурмишовски и Горан Симјаноски. Спотот во прилог, послушајте и погледнете. 

 

Tagged as

Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *