Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

“Неко није“ е новата песна на Илма Карахмет

Written by on февруари 3, 2020

Илма Карахмет, девојката која стекна голема популарност во балканското музичко шоу “Фактор Х“ освојувајќи го второто место ја објави својата нова песна, одличната балада “Неко није“. Музиката и текстот се на Бане Опачиќ, додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песната е придружена со видео приказна, спот кој заслужува да се погледне. Да напоменеме дека и претходната песна на Илма “Ништа твоје“ забележа голем успех.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *