Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Хит! “Ко си ти“ е новото музичко парче на “EMDN“

Written by on декември 28, 2019

После успешната прва песна “Плави кристали“ за која зборувавме претходно “EMDN“ ја промовираше својата втора песна “Ко си ти“. Со сигурност можеме да кажеме дека EMDN гази цврсто и самоуверено кон врвот на ТРАП сцената, музички стил кој е се попопуларен кај младите на Балканот. И оваа песна се снимаше во студиото на “Gliša”, додека спотот беше изработен од Гордан Божиновски, “God Eye“ продукција. Вистинско освежување за овој период. Во прилог спотот за песната. Погледнете и послушајте.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *