Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Ново

Најновата песна на Франка Бателиќ се вика “Све док сањаш“. Се разботи за одлична балада која освојува со мелодијата, но и со текстот. Посебна убавина самата песна добива од одличната и емотивна изведба на Франка. За песната ќе биде снимен и спот. До промоцијата на спотот погледнете го спотот за нејзината “Љубав, ништа више“.

Познатата балканска рок група Рибља Чорба го промовираше новиот албум кој е насловен како “Да тебе није“. На истиот има 11 песни во препознатливиот стил на групата. Комплетен автор на текстовите е Бора Џорџевиќ. На промоцијата Бора со многу емоции изјави дека албумот и го посветува на поранешната сопруга. Во прилог видео од настапот во […]

Најновата песна на Дина за која е снимен спот се вика “Зборови“. Станува за збор за преубава модерна балада со моќен текст која освојува на прво слушање. “Зборови” е едно искрено парче музика чии автори се Дина Јашари и Драги Иванов, кој исто така се погрижи за продукцијата, снимањето, миксот и мастерингот на песната. Видеоспотот […]

Девојките од српската Поп/РМБ група “Ураган“ ја промовираа својата нова песна “Фаворито“ за која снимија и спот. Одлична песна со модерен призвук која освојува на прво слушање. Групата ја сочинуваат три девојки Ксенија Кнежевиќ, Сања Вучиќ и Ивана Николиќ. Вистинско освежување на балканската поп сцена. Послушајте  и погледнете.  

Нашата приказна започнува со потребата да му понудиме на пазарот квалитетни производи од врвни брендови по достапна цена за сечиј џеб. СЕ ЗА ХИГИЕНА е главен застапник на САНО производите кои со сигурност ќе го освојат пазарот со својот докажан квалитет и перформанси во домаќинството. НАШАТА ЦЕЛ Е константно да ја прошируваме својата палета на […]

Младиот и популарен хрватски поп пејач Марко Кутлиќ бележи одличен напредок откако започна со соло кариера по напуштањето на неговата поранешна група. Овој пат ја промовираше одличната и певлива “Среча“. За песната е снимен спот кој крие одлична приказна. Во меѓувреме забрзано работи на издавање на првиот соло албум кој ќе биде под знакот на […]

Линкови за слушање радио на веб порталот “Балкан онлајн радио станице“: Стар радио: https://www.balkanradiostanice.com/radio-stanica-uzivo/875/radio-star/makedonija/ Стар Фолк Радио: https://www.balkanradiostanice.com/radio-stanica-uzivo/804/star-folk-radio/makedonija/

Линкови за слушање радио на веб порталот “Радиостаница“: Стар радио: https://www.radiostanica.com/player/1979/radio-star Стар Фолк Радио: https://www.radiostanica.com/radio/3168/star-folk-radio

jQuery(function() {setTimeout(function(){ jQuery("#lbg_audio11_html5_shoutcast_4").audio11_html5({ radio_stream:"http://94.23.62.189:5724/live", playerWidth:760, width100Proc:true, sticky:false, centerPlayer:false, grabArtistPhoto:false, autoPlay:true, borderWidth:1, borderColor:"#bfbfbf", bgColor:"#56a9fc", bgColorOpacity:1, barsColor:"#0052d6", playButtonColor:"#ffffff", playButtonHoverColor:"#0052d6", numberOfElementsDisplayed:6, useRadioServerTime:false, historyLeftPadding:25, historyRightPadding:25, historyTopPadding:30, historyBottomPadding:30, historyRecordTitleLimit:24, historyRecordAuthorLimit:34, songAuthorLineSeparatorOffColor:"#000000", historyRecordTimeOffColor:"#000000", historyRecordSongOffColor:"#000000", historyRecordAuthorOffColor:"#000000", songAuthorLineSeparatorOnColor:"transparent", historyRecordTimeOnColor:"#FFFFFF", historyRecordSongOnColor:"#FFFFFF", historyRecordAuthorOnColor:"#FFFFFF", historyRecordBackgroundOnColor:"#dd0060", pathToAjaxFiles:"http://radiostar.com.mk/wp-content/plugins/lbg-audio11-html5-shoutcast_history/audio11_html5_radio_history/", nowPlayingInterval:35, noImageAvailable:"http://radiostar.com.mk/wp-content/uploads/2017/01/MALO-1.png" });}, 1000); }); No HTML5 audio playback capabilities for this browser. Use Chrome Browser!

The National have confirmed that they will start recording their next album “soon”. The US band released their sixth album ‘Trouble Will Find Me’ in 2013, more recently showcasing new song ‘Roman Candle’ live. With frontman Morgan recently saying that the group need to “change and evolve” on their next record, guitarist Morgan has now […]