Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Популарниот бенд Лексингтон има нова песна насловена како “Венама“. За песната е изработен и спот кој е достапен на Youtube и секако подолу во овој пост. Песнава често ќе ја слушате и истата е дел од фаворит песните на Стар за летово.

Сергеј Четковиќ заедно со групата Who See снимија дуетска песна насловена како “Пусти Проблеме“. Лесна летна песна со текст кој е дел од нашето секојдневие.

Популарната Луна Џогани од познатиот комерцијален серијал Задруга, реши да се испроба и во музичките води. Првенчето наслевоно како Девети Круг е дело на нашиот Дарко Димитров!

Култниот Бенд С.А.Р.С. го објави својот втор сингл насловен како “Руке” од новиот Албум насловен како Глава, кој треба да излезе во Септември.