Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Групата Ареа ја претстави “Те спомнувам”

Written by on декември 7, 2019

Ви ја претставуваме новата песна на гостиварската рок група Ареа насловена како  “Те спомнувам”. Песната е комплетно нивно авторско дело со текст, музика, аранжман и продукција. Спотот е сниман на неколку локации во нивниот роден град Гостивар и тоа во Градскиот парк, Домот на културата и рок-барот Пинк Флојд, под режисерската палка на Кристијан Шемко. Младите артисти кои го разубавија спотот и му дадоа посебна ведрина се : Ана, Маги, Лејла, Теодора, Виктор, Росица, Ема и Војкан. Пенава е најава за враќањето на групата Ареа на македонската музичка сцена. Очекуваме и нов албум. Во прилог е спотот кој препорачуваме да го погледнете.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *