Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Хит! Александра Ковач ја пее “Млечни пут“

Written by on јануари 12, 2020

Девојката со најмилозвучниот глас како што многумина ја дефинираат, Александра Ковач ја промовираше својата нова песна “Млечни пут“. Комплетен автор на текстот, музиката и аранжманот е самата Александра. Одлична балада која освојува на прво слушање, убава мелодија, текст во кој може да пронајдете дел од себе. Добитна комбинација за која е снимен и спот кој го нудиме за преглед во постов како прилог.


Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *