Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

Момците од “2Бе“ ја промовираа “Врати се“

Written by on декември 9, 2019

Бендот “2Be“ ја промовираше својата втора песна насловена „Врати се“. Овој пат бенд се јавува како комплетен автор на песната. Текстот е на Љупче Стојановски, додека музиката и аранжманот се на Тино Стојановски. Оваа песна е прва нивна авторска песна, иако претходно тие дебитираа на македонската сцена со синглот „100 песни“. За оваа песна е снимен и видео запис на локации во Охрид и Битола, за кој се погрижија Пеце Здравковски, Ѓорѓи Вацев и Pinestel продукција. “2Be“ изминативе три години активно настапува во Скопје и други градови низ државата. Членовите на бендот ни изјавија дека песната веќе некое време го чекала својот вистински момент и ни најавуваат дека планираат да издадат нова музика следната година. Погледнете и послушајте.Сите коментари

Реплицирај

Вашата маил адреса нема да биде прикажана. Задолжителни полиња *