Current track

Title

Artist

Background

КИКИ ЈА претстави “Опет палим радио“

Written by on јуни 9, 2019

Најновото музичко парче на Кики Рахимовски е одличната летна поп-рок песна “Опет палим радио“ за која деновиве ќе излезе и спот. Снимена е за Хит рекордс Хрватска. Песната е најава за новиот студиски албум на Кики кој е инаку син на попознатиот Аки Рахимовски, но како што вели не сака да користи роднинска врска и се обидува да стане  познат со тоа што ќе даде своја енергија и квалиет. Ако судиме по досегашните песни и од тековнава одлично му оди.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *