Current track

Title

Artist

Current show

Current show

Background

0 11

Лексингтон со “Венама” нова фаворит песна на Стар Радио

Популарниот бенд Лексингтон има нова песна насловена како “Венама“. За песната е изработен и спот кој е достапен на Youtube и секако подолу во овој пост. Песнава често ќе ја слушате и истата е дел од фаворит песните на Стар за летово.

0 0

Сергеј Четковиќ порачува “Пусти Проблеме”

Сергеј Четковиќ заедно со групата Who See снимија дуетска песна насловена како “Пусти Проблеме“. Лесна летна песна со текст кој е дел од нашето секојдневие.

0 3

Лозано има нова песна “Не те вадам од памет”

По повод првиот солистички концерт во Охрид кој ќе се одржи на 2 авхуст, Илинден ма стадионот “Биљанини Извори“, Влатко Лозаноски им подарува нова песна на своите фанови насловена како “Не те вадам од памет“ и ги покани да дојдат на истиот. За песната е изработен и спот кој го имате во прилог. Погледнете.

0 3

Луна Џогани со првенчето”Девети Круг” најавува Музичка кариера

Популарната Луна Џогани од познатиот комерцијален серијал Задруга, реши да се испроба и во музичките води. Првенчето наслевоно како Девети Круг е дело на нашиот Дарко Димитров!

0 0

“Руке” е Вториот Сингл од Новиот Албум на С.А.Р.С.

Култниот Бенд С.А.Р.С. го објави својот втор сингл насловен како “Руке” од новиот Албум насловен како Глава, кој треба да излезе во Септември.

0 0

“КУЧ Пласт“ Професионална изработка на ПВЦ столарија

Куч Пласт е професионална фирма за изработка на ПВЦ врати, прозори, комарници, венецијан ролетни и уште многу други ПВЦ производи изработени со материјали од најпознатите светски брендови кои го гарантираат квалитетот. Покрај горенаведеното вршиме изработка и монтажа на гаражни врати. Во склоп на фирмата работи и продазен салон за сите потребни делови за пвц столарија. […]

0 0

“ЛЕТО НА СТАР“ ЛЕТНА ПРОГРАМСКА ШЕМА

Летната програмска шема богата со многу летни хитови и добра енергија стартува на 15 јуни и ќе трае до крајот на летото.  Посакуваме незаборавно лето со Стар Радио.


Следни Емисии

СЛУШАЈТЕ СТАР РАДИО ПРЕКУ:


Мак Топ 10

 • Chart track

  1

  6

  Не те вадам од памет

  Влатко Лозаноски

 • Chart track

  2

  8

  1001

  Либеро Бенд

 • Chart track

  3

  12

  Горе или доле

  ДНК

 • Chart track

  4

  9

  Маска од насмевка

  Александар Тарабунов

 • Chart track

  5

  5

  Последен ден

  Софиа Морел

 • Chart track

  6

  8

  Далечина

  Искра Трпева Арсовска

 • Chart track

  7

  6

  Горе, горе

  Дарио

 • Chart track

  8

  7

  Лажев

  Хепи Енд

 • Chart track

  9

  18

  Техно

  Фикшн

 • Chart track

  10

  7

  Пробај да ми бидеш

  Дупер

Регион Топ 10

 • Chart track

  1

  2

  Девети Круг

  Луна Џогани

 • Chart track

  2

  4

  Руке

  С.А.Р.С.

 • Chart track

  3

  5

  Венама

  Лексингтон

 • Chart track

  4

  7

  Пусти Проблеме

  Сергеј Четковиќ

 • Chart track

  5

  8

  Не волим те

  Александра Радовиќ

 • Chart track

  6

  7

  Додири

  Џогани

 • Chart track

  7

  7

  На Плажи

  Џомла КС

 • Chart track

  8

  5

  Промил Шансе за Спас

  Учитељице и Тарапана Бенд

 • Chart track

  9

  9

  Мили

  Марија Микиќ

 • Chart track

  10

  7

  Борим се

  Луна

5+2 со Даниел

 • Chart track

  1

  6

  Гори улица

  Борис Новковиќ

 • Chart track

  2

  6

  За мене

  Ивана Ковач

 • Chart track

  3

  1

  Ночас купујем илузије

  Јоце Панов

 • Chart track

  4

  3

  Једино

  Кики Лесендриќ и Ален Исламовиќ

 • Chart track

  5

  3

  Сто сам дана пио

  Жељко бебек

 • Chart track

  6

  7

  Волим те, волим

  Нина Брадиќ (Предлог 1)

 • Chart track

  7

  7

  Горе или доле

  ДНК (Предлог 2)


Now On Air

Спортска Недела

08:00 18:00


Choose a day


Во Новиот Ден

00:00Понеделник

00:00Понеделник

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Понеделник

02:00Понеделник

Опуштање со убави балади.

Learn more

Буди го петелот

08:00Понеделник

08:00Понеделник

[...]

Learn more

На Пауза

10:00Понеделник

10:00Понеделник

[...]

Learn more

Лето со Стар

12:00Понеделник

12:00Понеделник

[...]

Learn more

Втора Смена

14:00Понеделник

14:00Понеделник

[...]

Learn more

Релакс по Гужвата

16:00Понеделник

16:00Понеделник

[...]

Learn more

Ладење на радио

18:00Понеделник

18:00Понеделник

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Понеделник

20:00Понеделник

[...]

Learn more

Во Новиот Ден

00:00Вторник

00:00Вторник

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Вторник

02:00Вторник

Опуштање со убави балади.

Learn more

Буди го петелот

08:00Вторник

08:00Вторник

[...]

Learn more

На Пауза

10:00Вторник

10:00Вторник

[...]

Learn more

Лето со Стар

12:00Вторник

12:00Вторник

[...]

Learn more

5+2 со Даниел

13:00Вторник

13:00Вторник

[...]

Learn more

Втора Смена

14:00Вторник

14:00Вторник

[...]

Learn more

Релакс по Гужвата

16:00Вторник

16:00Вторник

[...]

Learn more

Ладење на радио

18:00Вторник

18:00Вторник

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Вторник

20:00Вторник

[...]

Learn more

Во Новиот Ден

00:00Среда

00:00Среда

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Среда

02:00Среда

Опуштање со убави балади.

Learn more

08:00Среда

[...]

Learn more

На Пауза

10:00Среда

10:00Среда

[...]

Learn more

Лето со Стар

12:00Среда

12:00Среда

[...]

Learn more

Втора Смена

14:00Среда

14:00Среда

[...]

Learn more

16:00Среда

[...]

Learn more

18:00Среда

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Среда

20:00Среда

[...]

Learn more

Во Новиот Ден

00:00Четврток

00:00Четврток

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Четврток

02:00Четврток

Опуштање со убави балади.

Learn more

Буди го петелот

08:00Четврток

08:00Четврток

[...]

Learn more

На Пауза

10:00Четврток

10:00Четврток

[...]

Learn more

Лето со Стар

12:00Четврток

12:00Четврток

[...]

Learn more

Втора Смена

14:00Четврток

14:00Четврток

[...]

Learn more

Релакс по Гужвата

16:00Четврток

16:00Четврток

[...]

Learn more

Ладење на радио

18:00Четврток

18:00Четврток

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Четврток

20:00Четврток

[...]

Learn more

Во Новиот Ден

00:00Петок

00:00Петок

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Петок

02:00Петок

Опуштање со убави балади.

Learn more

08:00Петок

[...]

Learn more

На Пауза

10:00Петок

10:00Петок

[...]

Learn more

Лето со Стар

12:00Петок

12:00Петок

[...]

Learn more

Втора Смена

14:00Петок

14:00Петок

[...]

Learn more

16:00Петок

[...]

Learn more

18:00Петок

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Петок

20:00Петок

[...]

Learn more

Во Новиот Ден

00:00Сабота

00:00Сабота

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Сабота

02:00Сабота

Опуштање со убави балади.

Learn more

Викендот Почна

08:00Сабота

08:00Сабота

[...]

Learn more

5+2 со Даниел

13:00Сабота

13:00Сабота

[...]

Learn more

Ретро со Марин

14:00Сабота

14:00Сабота

[...]

Learn more

Викендот Почна

15:00Сабота

15:00Сабота

[...]

Learn more

Ладење на радио

18:00Сабота

18:00Сабота

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Сабота

20:00Сабота

[...]

Learn more

Во Новиот Ден

00:00Недела

00:00Недела

[...]

Learn more

Во Ситни Саати

02:00Недела

02:00Недела

Опуштање со убави балади.

Learn more

Спортска Недела

08:00Недела

08:00Недела

   [...]

Learn more

Ладење на радио

18:00Недела

18:00Недела

[...]

Learn more

Љубов и Музика

20:00Недела

20:00Недела

[...]

Learn more